Aktuality

Čomu sa venuje EDUMA

EDUMA je nezisková organizácia, ktorá sa snaží búrať predsudky v spoločnosti. Jej cieľom je scitlivovať spoločnosť. Jedným z nástrojov je moderný spôsob storytellingu.

Má svoju Online živú knižnicu, v ktorej sa nachádzajú autentické príbehy ľudí, ktorí čelia nejakému typu znevýhodnenia, či už sú to ľudia s hendikepom, Rómovia alebo imigranti… Tieto živé knihy sú skvelým nástrojom pri vyučovaní na školách. EDUMA zabezpečuje školenia pre učiteľov, kde ich učí, ako so živou knihou pracovať na hodinách. Keď učiteľ využíva storytelling počas vyučovania, prispieva k budovaniu empatie, súcitu, porozumenia a láskavosti, medzi deťmi.  

Virtuálna realita je taktiež jedným z nástrojov, ktoré EDUMA využíva pre scitlivovanie spoločnosti. Po nasadení “edumáckych” virtuálnych okuliarov sa ocitnete v koži nevidiaceho, človeka na vozíku, Róma či človeka bez domova a môžete si “na vlastnej koži” vyskúšať, aké je to žiť v našej spoločnosti.

Dobrovoľní rómski poradcovia sú raritou na Slovensku. Eduma vyškolila 10 Rómov, ktorí pracujú s nerómskou rodinou, ktorá má v starostlivosti rómske dieťa. Pomáhajú rodičom rozumieť tomu, s akými problémami sa potýka rómske dieťa v spoločnosti a zároveň rodičom ukazujú, ako sa dajú riešiť. Deťom pomáhajú budovať a upevňovať rómsku identitu a sú pre ne pozitívnym rómskym vzorom.

Momentálne sa Eduma intenzívne venuje téme sčítania obyvateľstva. V sérii piatich diskusií na rôzne témy súvisiace s rómskou otázkou diskutujú Rómovia, ktorí týmto spôsobom inšpirujú a motivujú Rómov využiť tento rok jedinečnú možnosť zaškrtnúť si dve národnosti. 

 

Najbližšia a posledná diskusia sa  koná 15.3.2021 o 17:00. Budeme radi, keď nás budete sledovať a prípadne sa aj zapojíte do diváckej diskusie. Sledujte nás na našej facebookovej stránke, kde budeme informovať o tomto podujatí. 

https://www.facebook.com/EDUMAodemociikpoznaniu

Zobraziť viac

Súvisiace položky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás tiež zaujímať
Zatvoriť
Tlačidlo Späť hore