Podujatia a pozvánky

Večer ľudového tanca v ŠD Košice

Online predstavenie Večer ľudového tanca v Štátnom divadle Košice je oslavou etnickej pestrosti slovenského folklóru.

Diváci v ňom majú možnosťvidieť ukážky z predstavení Rodná zem a Jánošík, ale aj nové tanečné choreografie, ktoré boli špeciálne vytvorené pre tento večer. Premiéru záznamu uviedlo divadlo v pondelok 1.3, nasleduje nedeľa 7. 3.  o 20.00  na portáli navstevnik.online. Ráta s aj s ďalšími reprízami.

V programe sú výrazne zastúpené aj folklórne prejavy Rómov či Rusínov. Program pozostáva z častí Myjava, Na východe ponad fľašu, Kade tade na Liptove, Goralská trojka, Cigánsky tanec a Svadba na Šariši.

Prináša stretnutie troch generácií choreografov v zastúpení Juraja Kubánku, Ondreja Šotha a Mareka Šarišského. O hudobnú stránku sa okrem nahrávok z tvorby Svetozára Stračinu či Jána Cikkera stará naživo Muzika Milana Rendoša z Košíc.

Baletný súbor Štátneho divadla Košice je špecifický tým, že disponuje aj folklórnym repertoárom. Jedinečnosťou predstavení čerpajúcich zo slovenských folklórnych tradícií je aj medzinárodný baletný tím. Popri Slovákoch v odzemku, čapáši a iných tradičných tancoch tak účinkujú tanečníci rôznych národností – ukrajinskej, talianskej či japonskej.


Zobraziť viac

Súvisiace položky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore