Site icon KULTÚRA MENŠÍN

Poliaci na Slovensku a sčítanie obyvateľstva

Poľský kub, spolok Poliakov a ich priateľov na Slovensku, uverejnil na svojej internetovej stránke www.Polonia.sk nasledujúcu výzvu:

Viete, koľko Poliakov žje v súčasnosti na Slovensku. Ani my nie!

Si stopercentný Poliak / Poľka? Daj o sebe vedieť pri Sčítaní obyvateľov, domov a bytov 2021. Narodil/a si sa na Slovensku, no tvoja mama/otec či babička majú poľský pôvod? V tohtoročnom elektronickom sčítaní si napokon môžeš uviesť okrem slovenskej národnosti aj druhú (poľskú), tak smelo do toho.

Prečo je to dôležité? Sila národnostnej menšiny v štáte sa odvíja od počtu jej príslušníkov. Čím nás bude viac, tým silnejší môže byť náš hlas. Prihlásiť sa k národnosti nie je hanba, práve naopak! Aby sme vás podporili, budeme vám pravidelne predstavovať osobnosti poľskej komunity na Slovensku. Známe i tie menej známe.

Chcete sa pripojiť k našej výzve? Zverejnite na svojom profile krátke video, kde sa nám predstavíte a poviete, „Som Poliak/ Poľka“ a označíte ho #ajjasompoliak. Ak sa cítite na dvojitú národnosť, povedzte Som aj Poliak / Poľka“ a označte video hastagom #somajpoliak.

Ďakujeme.

Exit mobile version